RNCF1210DTE3K32
Mfr.Part #
RNCF1210DTE3K32
Description
RES 3.32K OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
3.32kOhm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DTE3K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C