RNCF1210DTE3K30
Mfr.Part #
RNCF1210DTE3K30
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
3.3kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DTE3K30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C