RNCF1210DTE39R0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE39R0
Description
RES 39 OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
39Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C