RNCF1210DTE37K4
Mfr.Part #
RNCF1210DTE37K4
Description
RES 37.4K OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
37.4kOhm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W