RNCF1210DTE360K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE360K
Description
RES 360K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
360kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%