RNCF1210DTE33R2
Mfr.Part #
RNCF1210DTE33R2
Description
RES 33.2 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
33.2Ohm
Datasheets
RNCF1210DTE33R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 33.2Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C