RNCF1210DTE33K0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE33K0
Description
RES 33K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Resistance :
33kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF1210DTE33K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 33kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C