RNCF1210DTE30R9
Mfr.Part #
RNCF1210DTE30R9
Description
RES 30.9 OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
30.9Ohm
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DTE30R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C