RNCF1210DTE30K0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE30K0
Description
RES 30K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
30kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF1210DTE30K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C