RNCF1210DTE2R94
Mfr.Part #
RNCF1210DTE2R94
Description
RES 2.94 OHM 0.5% 1/4W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
2.94Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
Working Voltage :
150V
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DTE2R94
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.94Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C