RNCF1210DTE2R67
Mfr.Part #
RNCF1210DTE2R67
Description
RES 2.67 OHM 0.5% 1/4W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.67Ohm
Power Rating :
200mW
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V