RNCF1210DTE2R15
Mfr.Part #
RNCF1210DTE2R15
Description
RES 2.15 OHM 0.5% 1/4W 1210
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.15Ohm
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE2R15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C