RNCF1210DTE28R7
Mfr.Part #
RNCF1210DTE28R7
Description
RES 28.7 OHM 0.5% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
28.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm