RNCF1210DTE287K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE287K
Description
RES 287K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
287kOhm
Datasheets
RNCF1210DTE287K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 287kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C