RNCF1210DTE280R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE280R
Description
RES 280 OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
280Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF1210DTE280R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 280Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C