RNCF1210DTE27K0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE27K0
Description
RES 27K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
27kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C