RNCF1210DTE24R6
Mfr.Part #
RNCF1210DTE24R6
Description
RES 24.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
24.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
333mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
ROHS3 Compliant
Height :
711.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF1210DTE24R6
Stackpole Electronics, Inc. RNCF1210DTE24R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 24.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C