RNCF1210DTE24K3
Mfr.Part #
RNCF1210DTE24K3
Description
RES 24.3K OHM 0.5% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
24.3kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C