RNCF1210DTE243K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE243K
Description
RES 243K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
243kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTE243K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 243kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C