RNCF1210DTE232K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DTE232K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 232K OHM 0.5% 1/3W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Series :
RNCF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Additional Feature :
PRECISION
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%