RNCF1210DTE20R5
Mfr.Part #
RNCF1210DTE20R5
Description
RES 20.5 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Resistance :
20.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTE20R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 20.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C