RNCF1210DTE20K5
Mfr.Part #
RNCF1210DTE20K5
Description
RES 20.5K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Resistance :
20.5kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DTE20K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C