RNCF1210DTE1R62
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1R62
Description
RES 1.62 OHM 0.5% 1/4W 1210
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.62Ohm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
EAR99
Datasheets
RNCF1210DTE1R62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.62Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C