RNCF1210DTE1R60
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1R60
Description
RES 1.6 OHM 0.5% 1/4W 1210
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.6Ohm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C