RNCF1210DTE1R40
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1R40
Description
RES 1.4 OHM 0.5% 1/4W 1210
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
1.4Ohm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V