RNCF1210DTE1R00
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1R00
Description
RES 1 OHM 0.5% 1/4W 1210
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1Ohm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C