RNCF1210DTE1M96
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M96
Description
RES 1.96M OHM 0.5% 1/4W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
1.96MOhm
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V