RNCF1210DTE1M58
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M58
Description
RES 1.58M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
1.58MOhm
Datasheets
RNCF1210DTE1M58
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.58MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C