RNCF1210DTE1M33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M33
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.33M OHM 0.5% 1/4W 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
1.33MOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RNCF
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNCF1210DTE1M33
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C