RNCF1210DTE1M20
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M20
Description
RES 1.2M OHM 0.5% 1/4W 1210
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
PRECISION
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.2mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210DTE1M20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.2MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C