RNCF1210DTE1M15
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M15
Description
RES 1.15M OHM 0.5% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.15mOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
Tolerance :
±0.5%