RNCF1210DTE1M10
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M10
Description
RES 1.1M OHM 0.5% 1/4W 1210
Power Rating :
200mW
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.1MOhm
EAR99
Datasheets
RNCF1210DTE1M10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.1MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C