RNCF1210DTE1M07
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M07
Description
RES 1.07M OHM 0.5% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
200mW
2
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
1.07MOhm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNCF1210DTE1M07
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.07MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C