RNCF1210DTE1M05
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1M05
Description
RES 1.05M OHM 0.5% 1/4W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.05MOhm
Power Rating :
200mW
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF1210DTE1M05
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.05MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C