RNCF1210DTE1K65
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1K65
Description
RES 1.65K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
1.65kOhm
Power Rating :
200mW