RNCF1210DTE1K43
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1K43
Description
RES 1.43K OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.43kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
200mW
Datasheets
RNCF1210DTE1K43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C