RNCF1210DTE1K37
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1K37
Description
RES 1.37K OHM 0.5% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Resistance :
1.37kOhm
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE1K37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.37kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C