RNCF1210DTE1K07
Mfr.Part #
RNCF1210DTE1K07
Description
RES 1.07K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
1.07kOhm
Power Rating :
200mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RNCF1210DTE1K07
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C