RNCF1210DTE19R6
Mfr.Part #
RNCF1210DTE19R6
Description
RES 19.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
19.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Datasheets
RNCF1210DTE19R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 19.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C