RNCF1210DTE196K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE196K
Description
RES 196K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
196kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm