RNCF1210DTE18K2
Mfr.Part #
RNCF1210DTE18K2
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
18.2kOhm
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C