RNCF1210DTE182K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE182K
Description
RES 182K OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
182kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF1210DTE182K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 182kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C