RNCF1210DTE17K8
Mfr.Part #
RNCF1210DTE17K8
Description
RES 17.8K OHM 0.5% 1/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
17.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%