RNCF1210DTE17K4
Mfr.Part #
RNCF1210DTE17K4
Description
RES 17.4K OHM 0.5% 1/3W 1210
Power Rating :
200mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
17.4kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210DTE17K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C