RNCF1210DTE178R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE178R
Description
RES 178 OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
178ohm
PRECISION
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
200mW
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE178R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 178Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C