RNCF1210DTE16K9
Mfr.Part #
RNCF1210DTE16K9
Description
RES 16.9K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
16.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE16K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C