RNCF1210DTE15R8
Mfr.Part #
RNCF1210DTE15R8
Description
RES 15.8 OHM 0.5% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
15.8Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF1210DTE15R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 15.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C