RNCF1210DTE154R
Mfr.Part #
RNCF1210DTE154R
Description
RES 154 OHM 0.5% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
154Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF1210DTE154R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 154Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C