RNCF1210DTE14R0
Mfr.Part #
RNCF1210DTE14R0
Description
RES 14 OHM 0.5% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW
Resistance :
14Ohm