RNCF1210DTE143K
Mfr.Part #
RNCF1210DTE143K
Description
RES 143K OHM 0.5% 1/3W 1210
Resistance :
143kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%